Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony WWW
Aktualne informacje z życia gminy, dokumenty, informacje o załatwianiu spraw, Inicjatywy, Dokonania (wiecej)
Nowy system gospodarowania odpadami
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat nowego systemu gospodarowania odpadami. (wiecej)
Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Żytno - Orkiestry Reprezentacyjnej OSP Gminy Żytno
Sukcesy, sukcesy... 8 września 2013 roku Orkiestra Reprezentacyjna OSP Gminy Żytno zapamięta na długo! Ten dzień był bardzo miłym zwieńczeniem pracowitego sezonu festiwalowego, który rozpoczął udany w (wiecej)
Remont oczyszczalni ścieków w Żytnie
Zakończył się remont oczyszczalni ścieków w Żytnie. Remont został zrealizowany z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. (wiecej)
Remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie
Remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie prowadzony jest w ramach PROGRAMU Rozwój infrastruktury kultury, PRIORYTET Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dzied (wiecej)

Aktualności

26 maj 2014 r.

Dzień Matki


Powoli dobiega końca zaplanowany na lata 2012-2014 projekt współfinansowany ze środków unijnych, pt. „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno”. Dla rodziców-uczestników projektu odbędą się wkrótce – 3 czerwca o godz. 14:00 – ostatnie już warsztaty ze specjalistą – fizjoterapeutką.Rodzice będą mogli usłyszeć odpowiedzi i porady na wszelkie nurtujące pytania dotyczące rozwoju ich pociech.

W programie warsztatów będzie m.in.:
1. Integracja Sensoryczna? A co to? A po co to?
2. Z czym do fizjoterapeuty – czyli normy rozwojowe u maluchów.
3. Wszystko już wiem i wszystko już znam czyli podstawowe umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym.
4. Zajęcia ruchowe prowadzone metodą Weroniki Sherborne.
Wcześniej jednak odbędą się zajęcia pokazowe dla rodziców. Maluchy, już zaczęły przygotowania do zaprezentowania swoich umiejętności, więc liczymy na 100% frekwencję rodziców ?

Zapraszamy do galerii zdjęć

21.02.2014 r.

Warsztaty dla rodziców ze specjalistą.

W Przedszkolu w Maluszynie minęły już - miejmy nadzieję – zimowe miesiące i minął też kolejny semestr zajęć. Z tej okazji wszyscy rodzice dzieci biorących udział w projekcie unijnym pt.: „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” mogli brać udział w specjalnych warsztatach ze specjalistą – pedagogiem/psychologiem, na którym poruszane były tematy dotyczące rozwoju dzieci.
Dzieciaczki natomiast cały czas korzystają z szeregu zajęć dodatkowych, tak ważnych właśnie dla ich prawidłowego rozwoju, a wszystko oczywiście połączone ze świetną, wspólną zabawą.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

07.02.2014 r.

Dzień Babci i Dziadka.

W miesiącu styczniu, przed rozpoczęciem ferii zimowych, przedszkolaków z filii w Maluszynie czekał bardzo pracowity okres. Chociaż czasu było niewiele, dzielne dzieciaki z zapałem przygotowywały się do Dnia Babci i Dziadka połączonego z zajęciami pokazowymi dla rodziców. Na zajęciach artystycznych przedszkolaki przygotowywały piękne laurki dla swoich kochanych babć i dziadków. Z zaangażowaniem uczyły się również wierszyków i piosenek w języku angielskim, a także utrwalały poznane kroki taneczne, było przy tym oczywiście mnóstwo śmiechu i radości. Wspólna nauka i zabawy, jak zwykle były znakomitą okazją do nabierania pewności siebie oraz pokonywania nieśmiałości.  

GALERIA ZDJĘĆ

12.12.2013 r.

Święta w przedszkolu.

08.10.2013 r.

Wyjazd dzieci do "Dziecięcego Raju"

W dniu 08.10.2013 roku dzieci z filii Przedszkola w Maluszynie wyjechały do m-ci Rędziny do "Dziecięcego Raju" Pobyt na terenie DZIECIĘCEGO RAJU obejmował:
- Ciekawe animacje i konkursy
- Uczestnictwo w grach i zabawach dydaktycznych
- Opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej grupy animatorów
- Niezwykłą integrację grupy i aktywizację psychoruchową
- Poczęstunek

02.09.2013 r.

Powitanie nowego roku

"Gdy szedł wrzesień przez zielony las,
W deszczu z parasolem
Wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz
Witały przedszkole."

SZANOWNI RODZICE!

W związku z realizacją projektu pt: „Wesołe przedszkolaki w gminie Żytno”.Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 do Nowego Oddziału Przedszkolnego
przy ul. które odbędzie się dnia 02. września br. o godzinie 11.00.

Serdecznie zapraszamy

07-08. 2013 r.

Wakacje w przedszkolu!!!

01.07.2013 r.

Rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny


Uprzejmie informujemy, że Przedszkole Publiczne w Żytnie  - filia w Maluszynie ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2013/2014

do nowej siedziby filii przedszkola przy ulicy Wolności 5 w Maluszynie

W RAMACH PROJEKTU
 „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI W GMINIE ŻYTNO”

Wszelkie informacje oraz zapisy przyjmowane są w  Przedszkolu - filii w Maluszynie, ul. Wolności 5, 97-532 Żytno w okresie do 31. sierpnia 2013 roku bądź w siedzibie Urzędu Gminy Żytno – Sekretariat.

Nowe przedszkole uruchomione będzie w odremontowanym budynku szkoły przy ulicy Wolności 5 w Maluszynie, gwarantującym nowe wyposażenie oraz zabawki dydaktyczne. Przedszkole będzie czynne codziennie od godziny 7:00-16:00.Przedszkole zapewni całodzienne wyżywienie i ubezpieczenie dla dzieci. Dzieci w wieku od 2,5-4 lat uczęszczające do filii przedszkola w Maluszynie będą uczestniczyć nieodpłatnie w zajęciach dodatkowych: język angielski, zajęcia taneczne, zajęcia artystyczne oraz zajęcia socjoterapeutyczne. Przedszkole zapewni również nieodpłatnie opiekę logopedy.Dokumenty rekrutacyjne są do odbioru w siedzibie przedszkola oraz w Urzędzie Gminy Żytno.
 
Serdecznie zapraszamy Państwa do zapisania swojego dziecka do naszego przedszkola.


Przedszkole Publiczne w Żytnie
filia w Maluszynie
ul. Wolności 5
telefon: 797314622


 

07.06.2013 r.

Spotkanie z fizjoterapeutą.

W Przedszkolu w Żytnie - filii w Maluszynie w ramach projektu unijnego-  dobiegają już końca zajęcia dla przedszkolaków. Dzieci mogły  na zajęciach pokazowych zaprezentować swoje umiejętności i talenty przed swoimi Rodzicami.  Odbyły się też przypadające na miesiąc maj – zajęcia dla Rodziców ze specjalistą  – spotkanie z fizjoterapeutą –zgodnie z ustaleniami. Obecnie przedszkolaki oczekują upragnionych wakacji i słonka – które w tym roku nas nie rozpieszcza. Życzymy wszystkim dzieciom, Rodzicom, Dziadkom i Nauczycielom Wspaniałych - słonecznych wakacji.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

24.05.2013r.

Dzień Matki
        

SZANOWNI RODZICE!
Serdecznie zapraszamy na zajęcia pokazowe, które  odbędą się dnia 24.05.2013r.(w piątek) o godz. 13.00 połączone z uroczystością Dnia  Matki zorganizowane w ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w gminie Żytno"

21.05.2013r.

Wykłady ze specjalistą fizjoterapeutą.

SZANOWNI RODZICE!
Serdecznie zapraszamy na wykłady ze specjalistą fizjoterapeutą, które  odbędą się dnia 21.05.2013r.(we wtorek) od godz. 13.30-15.00 zorganizowane w ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w gminie Żytno”.Obecność obowiązkowa.

30.04.2013r.

Przygotowania do zajęć pokazowych na dzień Matki i Dzień Ojca

Przedszkole w Żytnie -  Oddział w Maluszynie w ramach projektu unijnego-  umila dzieciom pobyt w przedszkolu, min. dodatkowymi zajęciami –  tańcem, logopedią , j. angielskim jak i również zajęciami wspólnymi – w całej grupie – zajęciami socjoterapeutycznymi. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w organizowanych zajęciach. W kwietniu przygotowywały się już min. do zajęć pokazowych , które ustalone są na dzień 24.05 – połączonymi z uroczystościami Dnia Matki-  również będzie obchodzony dzień TatyTatusiowie – również z wielkim zaangażowaniem obserwują postępy swoich pociech i staramy się, aby w równym stopniu uczestniczyli w życiu przedszkola - tak jak Mamusie Ustalone mamy również – przypadające na miesiąc maj – zajęcia dla Rodziców ze specjalistą  – spotkanie z fizjoterapeutą – na dzień 21.05.2013 roku. od godz 13.30- 15.00

Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć dodatkowych

22.03.2013r.

Wielkanoc

W przedszkolu w Maluszynie – trwały przygotowania do Świat Wielkanocnych. Wszystkie przedszkolaki przygotowywały się na nadejście Świąt – miedzy innymi -  robiąc piękne wydzieranki – pisanki oraz wiosenne prace. Dzieci w przedszkolu czekają również na nadejście upragnionej WIOSNY - ale na razie -   muszą się pocieszać pięknie udekorowanym przedszkolem w wiosenne akcenty i z pewnym niedosytem czekać cierpliwie dalej - uczestnicząc w zajęciach programowych oraz zajęciach dodatkowych w ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno”.
Mamy nadzieję, że wiosna nadejdzie niebawem – a nasze przedszkolaki przywitają ją  z wielką radością !!!


25.01.2013r.

Dzień babci i dziadka
W ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” w dniu 08 stycznia 2013r. odbył się wykład dla Rodziców dzieci uczestniczących w projekcie. Temat wykładu: „Profilaktyka zaburzeń wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym ”. Wykład odbył się zgodnie z planem, rodzice mogli również skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistą.
Miesiąc styczeń i nowy rok 2013 przyniósł już w przedszkolu wiele radości  i ważnych imprez. Miedzy innymi: odbyły się jasełka, radośnie obchodziliśmy w dniu 25.01.2013 roku Dzień Babci i Dziadka – razem z zajęciami POKAZOWYMI organizowanymi w ramach naszego projektu. Dzieciaki mogły już pochwalić się swoimi  umiejętnościami zdobytymi również w ramach projektu, były laurki dla Dziadków i wiele radości:-)
Przedszkolaki bardzo dzielnie prezentowały wszystkim swoje umiejętności.

Zapraszamy do galerii zdjęć

25.01.2013r.

Warsztaty dla rodziców

Informujemy, że dnia 25.01.2013r.(piątek)o godz. 12.30w ramach projektu :„WESOŁE PRZEDSZKOLAKI W GMINIE ŻYTNO”odbędą się zajęcia pokazowe połączone z Dniem Babci i Dziadka oraz innymi atrakcjami
Serdecznie wszystkich zapraszamy!

08.01.2013r.

Warsztaty dla rodziców.

Informujemy, że dnia 08.01.2013r.(wtorek)o godz. 14.00 w ramach projektu : „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI W GMINIE ŻYTNO” odbędzie  się wykład dla Rodziców z logopedą.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!

05.12.2012r.

W ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” –zajęcia dodatkowe realizowane są  dokładnie z harmonogramem.Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach – bawiąc się – a przy tym ucząc, min. j. angielskiego, tańca. Prowadzone zajęcia socjoterapeutyczne pomagają w integracji i poznawaniu siebie J już w tak młodym wieku.Poza tym na zajęciach dzieci mają przemycane treści z równości szans w formie oczywiście zabawy.Obecnie przygotowujemy się do spotkania z Rodzicami, które odbędzie się na początku stycznia. O spotkaniu oczywiście poinformujemy wcześniej, aby każdy Rodzic mógł przyjść na zebranie.Będzie to  pierwsze spotkanie ze specjalistą  w ramach projektu– Pani logopeda przedstawi Rodzicom najważniejsze kwestie dot. w/w spotkania.Oprócz zajęć – przedszkolaki obchodziły  już imprezę andrzejkową  oraz miały mikołajki.
Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć.

27.11.2012r.

W ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” – oprócz zajęć dodatkowych, o których wspominaliśmy w ostatnim miesiącu – przedszkolaki mogą cieszyć się już prawie pełnym doposażeniem do zajęć dodatkowych. Nie ma co ukrywać, że bardzo to pomaga w nauce i rozwijaniu talentów naszych najmłodszych. Wchodząc do przedszkola widać uśmiechnięte buzie dzieci, które tak bardzo gorliwie i z radością uczęszczają do przedszkola - mimo trudnych chwil z początku roku, gdzie tak trudno było rozstać się z ukochaną mamą.
Wszystko jest już na dobrej drodze – a cała kadra czuwa – aby każdy przedszkolak wykorzystał ten czas jak najlepiej w ciepłej i przyjaznej atmosferze pod okiem specjalistów.

02.10.2012r.

Zajęcia dodatkowe w ramach projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” - rozpoczęły się dniem 01 października br. W ramach projektu dzieci z przedszkola w Filii w Maluszynie będą miały: dwa razy w tygodniu j.angielski, zajęcia artystyczne, taniec, logorytmikę oraz raz w tygodniu zajęcia socjoterapeutyczne. Na pierwsze zajęcia zaprosiliśmy władze gminy. Obeny był m.in. Pan Wójt, wykładowcy oraz Rodzice i dzieci. Dzieci spisały się wspaniale, mimo że po raz pierwszy widziały swoich wykładowców. Było bardzo miło. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy, które stawiają swoje pierwsze kroki w edukacji.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

27.09.2012r.

Przygotowania do rozpoczęcia projektu „Wesołe przedszkolaki w Gminie Żytno” ruszyły z pełnym zaangażowaniem władz gminy, Dyrekcji przedszkola oraz z dużym zaangażowaniem Rodziców dzieci, którzy dzięki projektowi będą mogły posyłać swoje pociechy do przedszkola – Filli w Maluszynie, przy ul. Armii Krajowej nr 2.
W niedługim czasie zostanie również placówka przeniesiona do wyremontowanego budynku, dzięki działaniom projektu.
Dzieciaki będą mogły korzystać z pełnego wachlarza zajęć dodatkowych, pomocy dydaktycznych oraz z wielu atrakcji.  Również Rodzice dzieci będą mogli skorzystać z wykładów, które będą przygotowane specjalnie dla nich. 
Przed nami wiele wspaniałych przeżyć i wzruszeń, ale również wiele pracy – aby projekt był w pełni pomocny przy edukacji naszych najmłodszych, ponieważ to przedszkolaki  i ich edukacja grają tu główną rolę.

Spotkanie organizacyjno-informacyjne w filii Przedszkola w Żytnie z siedzibą w Maluszynie

03.09.2012r.

W dniu 03 września 2012 r. (poniedziałek) o godzinie 11.00 w starym budynku Przedszkola w Maluszynie, ul. Armii Krajowej 2, które tymczasowo pełni rolę filii Przedszkola w Żytnie z siedzibą w Maluszynie odbyło się spotkanie organizacyjno- informacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci chcących uczęszczać do w/w przedszkola.

W/w spotkanie zostało poprzedzone kampanią informacyjno - promocyjną w postaci:
- plakatów w miejscowościach naszej gminy informujących o odtwarciu nowej filii przedszkola,
- ogłoszeniach parafialnych,
- imiennych zaproszeniach skierowanych do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy nie koszystają jeszcze z edukacji przedszkolnej.

Nowe przedszkole (filia) docelowo uruchomione bedzie w odremontowanym budynku szkoły przy ulicy Wolności 5 w Maluszynie gwarantującym nowe wyposażenie oraz zabawki dydaktyczne.

Przedszkole będzie czynne codziennie od godziny 7.00-16.00. Przedszkole zapewni całodzienne wyżywienie i ubezpieczenie dla dzieci.

Dzieci w wieku od 2,5 - 4 lat uczęszczające do filii przedszkola w Maluszynie będą uczestniczyć nieodpłatnie w zajęciach dodatkowych: język angielski, zajęcia taneczne, zajęcia artystyczne oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Przedszkole zapewni również nieodpłatnie opiekę logopedy.

Podczas spotkania informacyjnego rodzice mieli możliwość zapoznania sie z projektem, korzyściami płynącymi z udziału dzieci i rodziców w tym przedsięwzięciu oraz zapisu dziecka do przedszkola i wypełnienia niezbędnych dokumentów.

Serdecznie dziekujemy wszystkim rodzicom za liczny udział w zorganizowanym spotkaniu.

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania.