Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej SP ZOZ Żytno filia Maluszyn
(wiecej)
Budynek do sprzedaży
Gmina Żytno oferuje do sprzedaży budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 784,17 m2 znajdujący się w miejscowości Żytno wraz z działkami nr 1493/6 o pow. 0,1542 ha oraz 1493/7 o pow. 0,1495 ha. (wiecej)
Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Żytno - Orkiestry Reprezentacyjnej OSP Gminy Żytno
Sukcesy, sukcesy... 8 września 2013 roku Orkiestra Reprezentacyjna OSP Gminy Żytno zapamięta na długo! Ten dzień był bardzo miłym zwieńczeniem pracowitego sezonu festiwalowego, który rozpoczął udany w (wiecej)
Zapraszamy na Kajaki
(wiecej)
Zakończono pierwszy etap modernizacji wnętrza budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie
(wiecej)

Aktualności


30.06.2015 r.

Podsumowanie realizacji projektu "Fantastyczne przedszkola w Gminie Żytno"

Gmina Żytno od sierpnia 2014 roku była wnioskodawcą i beneficjentem projektu finansowanego ze środków z Unii Europejskiej. Poprzez zaangażowanie władz gminy, a także Pani Dyrektor Przedszkoli w Żytnie i Maluszynie powstał projekt unijny, skierowany bezpośrednio dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Dzieci korzystały z nowego wyposażenia przedszkoli oraz otrzymały możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych. Dzieciaki przez cały rok korzystały także z bezpłatnych zajęć z języka angielskiego, logorytmiki, gimnastyki korekcyjnej, zajęć tanecznych i artystycznych, a zdobyte umiejętności dumnie prezentowały na organizowanych zajęciach pokazowych dla rodziców.

Również dla rodziców – uczestników projektu organizowane były warsztaty, na których poruszane były tematy związane z rozwojem dzieci w wieku przedszkolnym. Były to spotkania prowadzone przez fizjoterapeutę, psychologa, pedagoga i logopedę.

Pomimo, iż projekt dobiegł końca wraz z zakończeniem roku szkolnego, nabyte umiejętności będą z pewnością procentować przez kolejne lata. 

01.08.2014 r.

Rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny


Uprzejmie informujemy, że Przedszkole Publiczne w Żytnie  oraz  filia Przedszkola w Żytnie z siedzibą w Maluszynie ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2014/2015

W RAMACH PROJEKTU
 „FANTASTYCZNE PRZEDSZKOLA W GMINIE ŻYTNO”

Wszelkie informacje oraz zapisy przyjmowane są w  Przedszkolu Publicznym w Żytnie oraz filii Przedszkola Publicznego w Żytnie z siedzibą w Maluszynie, ul. Wolności 5, 97-532 Żytno w okresie do 31. sierpnia 2014 roku bądź w siedzibie Urzędu Gminy Żytno – Sekretariat.

Przedszkola będzie czynne codziennie od godziny 7:00-16:00.Przedszkola zapewniają całodzienne wyżywienie i ubezpieczenie dla dzieci. Dzieci w wieku od 2,5-4 lat uczęszczające do Przedszkola Publicznego w Żytnie oraz filii Przedszkola Publicznego w Żytnie z siedzibą w Maluszynie będą uczestniczyć nieodpłatnie w zajęciach dodatkowych: język angielski, logorytmika,gimnastyka korekcyjna,zajęcia taneczne, zajęcia teatralne. Przedszkola zapewnią również nieodpłatnie opiekę logopedy.Dokumenty rekrutacyjne są do odbioru w siedzibie przedszkoli oraz w Urzędzie Gminy Żytno.
 
Serdecznie zapraszamy Państwa do zapisania swojego dziecka do naszych przedszkoli:
1.Przedszkole Publiczne w Żytnie
ul. Ogrodowa 16
telefon: 34 3277022 wew.18

Przedszkole Publiczne w Żytnie
filia w Maluszynie
ul. Wolności 5
telefon: 797314622


 

Spotkanie organizacyjno-informacyjne w filii Przedszkola w Żytnie z siedzibą w Maluszynie

01.09.2014 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku.
W Przedszkolu Publicznym w Żytnie o godzinie 9-ej.
W Przedszkolu Publicznym w Maluszynie o godzinie 10-ej.
Serdecznie zapraszamy

W/w spotkanie zostało poprzedzone kampanią informacyjno - promocyjną w postaci:
- plakatów w miejscowościach naszej gminy informujących o nowym projekcie
- ogłoszeniach parafialnych,
- imiennych zaproszeniach skierowanych do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy nie koszystają jeszcze z edukacji przedszkolnej.

Dzieci w wieku od 2,5 - 4 lat uczęszczające do Przedszkola Publicznego w Żytnie oraz filii przedszkola w Maluszynie będą uczestniczyć nieodpłatnie w zajęciach dodatkowych: język angielski, logorytmika,gimnastyka korekcyjna,zajęcia taneczne,zajęcia teatralne.. Przedszkola zapewnią również nieodpłatnie opiekę logopedy.

Podczas spotkania informacyjnego rodzice mieli możliwość zapoznania sie z projektem, korzyściami płynącymi z udziału dzieci i rodziców w tym przedsięwzięciu oraz zapisu dziecka do przedszkola i wypełnienia niezbędnych dokumentów.

Serdecznie dziekujemy wszystkim rodzicom za liczny udział w zorganizowanym spotkaniu.

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania.